Palenie Przestało Być Modne

W latach osiemdziesiątych palili niemal wszyscy, czy to mężczyźni, czy kobiety – z papierosem widywano każdego. Dziś jednak ten trend przeminął na dobre, palenie stało się niemodne, można wręcz powiedzieć, że społecznie i moralnie zakazane.

Palenie przestało być modnePapierosy jak wiadomo negatywne wpływają na nasze zdrowie i po kilku latach można odczuć tego negatywne skutki. W dobie ustawy antynikotynowej stało się jasne, że palacze nie będą miel;i łatwego życia.

Palenie jest coraz bardziej piętnowane, najnowsze wynika badań donoszą, że nasze zdrowie cierpi okropnie przez to, że palimy i powinniśmy coś z ty fantem zrobić. Powinniśmy rzucić gdyż papierosy nie są dla nas korzystne.

Wiele osób mówi, że trudno to zrobić, moim zdaniem jednak wystarczy odpowiednia motywacja i mimo, że sama nieustannie próbuje zerwać z nałogiem, wiem, że z motywacją byłoby to łatwiejsze.

Niestety, nie można mieć wszystkiego w tym względzie. Osoby niepalące często zwracają uwagę palaczom, że Ci powinni pozbyć się swojego nałogu, bo brzydko pachną i nie zachęcają do siebie, ale tutaj osoba paląca raczej nie zdaje sobie sprawy z tych niedogodności.

Zdrowie wydaje się nie mieć dla niej takiego znaczenia a palenie traktuje jak swoisty rytuał. Papieros daje satysfakcję i zadowolenie, nałóg żąda aby go dokarmiać a społeczeństwo krzyczy: przestańcie palić, bo niszczycie siebie.

Na nic czasami jednak są te nawoływania, sytuacja pozostaje taka sama i trudno byłoby sądzić, że najwięksi nałogowcy w końcu się opamiętają. Może w przyszłości, teraz nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>